Halloween on ukse ees: loe siit, kuidas halloweenil küünlaid kasutada

Ukse ees on sügise oodatuim püha – halloween, kus võib loovusele valu anda. Kes eelistab hirmsamat halloweeni verdtarretavate õudukate seltsis, kes aga hoopis lõbusaid kostüüme. Kindel on aga see, et tegu on ägeda päevaga, mida tasub tähistada ning vähemasti väikse kõrvitsapoisi uuristada, kuhu küünal sisse panna. Küünaldel on halloweenil oluline roll. Traditsiooniliselt pannakse küünlad põlema, et enne pühakutepäeva pimedus ära ajada. Moodsam uskumus on, et oranži küünla põletamine halloweenil toob aga hoopiski õnne.

Küünaldega kutsutakse vaimusid, aga aetakse ka ära

Keldi rahval on kombeks panna küünal aknale, et kurjad vaimud minema kihutada ja uksest eemal hoida. Samas Eestis pannakse küünlaid aknale pigem, et kutsuda lähedaste hingi. Võta siis kinni, kumb tõsi on!

Küll aga on erinevad rahvad ühel nõul, et kui küünlaleek järsku ära kustub või hakkab sinise tooniga värelema, on vaim kohal.

Kui halloweenil küünalde põletamine liiga hirmus tundub, on heaks valikuks hoopis LED-küünlad, mis kõrvitsa sees on ka palju turvalisemad. Sellisel juhul saad end ka rahustada, et mitte kummitus ei kustutanud küünalt, vaid tühjaks saanud patarei.

Tasub proovida: kaks võimalust küünaldega ennustada

Halloweenil ka ennustatakse küünalde abil. Selleks pane küünal põlema, tõsta see silmade kõrgusele ning esita jah-või-ei küsimusi. Kui sulanud vaha vajub paremale, on vastus jah. Kui vasakule, on vastus ei. Kui mõlemale poole korraga, pole küünal kindel. Kui küünal kustub, on kummitus majas.

Mujal maailmas ennustatakse ka küünalde ja õunte abil. Eestiski on värsked õunad praegu laialt käes.
Kui tahad teada, kellega sa abiellud, tee nii: pane tuled kustu, seisa peegli ees, ühes käes küünal ja teise käega söö õuna. Peeglisse peaks ilmuma tulevase abikaasa nägu. Või siis su praeguse abikaasa nägu, kes imestab, miks sa küünlavalgel peeglit üksisilmi jõllitades õuna närid.